Here are a few more scenarios that have worked for people – I have read these and have not done them myself. Remember, ALWAYS check prices at your store at the price checkers!
2 Keebler grasshopper cookies
2 Keebler carmel filled
2 special K sun dried tomato crackers
$25.10 sale/$16.00 preferred - used 2-$1/2 Keebler and 2-$1 printables for crackers
1 Wesson oil - 5.45 “sale” price
1 hunts diced tomatoes - $1.80 “sale” price
4 Froot Loops - 4.45 “sale” price
Used 2 Q $1/2 Froot Loops Pretax total was $13.50 less $2 in Qs
6 Marie Callendars - $4 “sale” price
1 Hunts ketchup
$16 preferred price – coupons from All You magazine and smartsource.com
The snacks for the band went over very well yesterday so I am trying to stock up on more to bring them some treats for the next game. So, I stopped at Jewel on my way home from Target. I did 1 deal –
7 Keebler cheese & crackers - $3.45 each “sale” =$24.15 -- $14.00 pref. price
2 Hunts tomatoes – $1.80 each “sale” price = $3.60 - $2.00 pref. price
$4 in fresh fruit
Used 3 - $1/2 coupons (8/2) for the crackers, 2 - $2.00 off fruit (fuel for school booklet) and 1 BOGO coupon for the tomatoes (ConAgra booklet) so $1 off
Total Preferred price - $16.00
Less coupons - ($8.00)
Less 1 $5.00 cat - ($5.00)
Total oop - $3.00 plus tax and received a $10 cat!
No comments:
Post a Comment